Rezerwacja pokoi:

Skontaktuj się:

+48 507 199 201

willa@domaro.pl
  1. Kalendarz
  2. Kalendarz

Mauritius

MauritiusPo długim i gorącym lecie nad Bałtykiem, zainteresowanych przedłużeniem lata zapraszamy do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi uroczą wyspę Mauritius.

Nasi przyjaciele od lat prowadzą tam podobną działalność, a my pomagamy oraz uczestniczymy w przygotowaniach do takiej wyprawy.

Zainteresowanych zapraszamy, na stronę Villi Mauritius.

Serdecznie zapraszamy!

Mauritius to rajska wyspa pochodzenia wulkanicznego z powierzchnią wyżynną i najwyższym wzniesieniem Black River Peak ( 828 m n.p.m). Liczne, malownicze potoczki i rzeczki z wodospadami, jeziora w kraterach oraz sztuczne akweny wodne, przepiękne rafy koralowe, płytkie błękitne laguny oraz wysepki wewnątrz lagun m.in. Ile d'Ambre, Ile aux Cerfs składają się na bajkowy krajobraz.

Panuje tu klimat podzwrotnikowy ze średnią temperaturą powietrza od stycznia do kwietnia 30oC, a od lipca do września od 14oC do 22oC. Wyspę nawiedzają cyklony. Temperatura wody nigdy nie spada poniżej 22oC. Opady utrzymują się na poziomie 1300 mm rocznie.

Mauritiusa odkryli Portugalczycy. W kolejnym stuleciu przybyli tu Holendrzy i wycięli lasy hebanowe. Potem przybyli Francuzi, Brytyjczycy. Osiedlenia wyspy nie przeżyło wiele endemicznych gatunków zwierząt, np. olbrzymie lądowe żółwie, morskie krowy, ptak dodo.

MauritiusDziś wyspę zamieszkuje wiele gatunków ptaków i zwierząt m.in. wielobarwne jaszczurki, kalong rodrigeski, w górach koło Grande Riviere Noire żyją jelenie szóstaki oraz małpy z rodziny makaków, także mangusty. Spacerując po lesie można spotkać cochon marron, czyli jeża bez kolców. Wśród ptaków endemicznych spotkamy m.in. pustułkę maskareńską, gołębie różowe, ciemnozieloną papugę maurytyjską. Na małych wyspach w północnej części Mauritiusa spotkamy ptaki tropikalne m.in. perkozy, mewy morskie.

Wśród zwierząt morskich warto wymienić m.in. koralowce, czerwone rozgwiazdy morskie, ziemno-wodne ślimaki. W rafach koralowych żyją wielobarwne i wyjątkowe ryby m.in. papugoryba, rogatka białoplamiasta, jeżówka brązowa, motylkowce, murena poprzeczno-pasiasta, niebezpieczna ryba czerwona, nazywana ognistą oraz ryba-kamień, okonie, langusty, żółwie karetowe oraz ślimaki kauri. W morzu nie brakuje makreli, włóczników, barakud, tuńczyków, merlinów, ryby młoat, rekin białopłetwy oraz rekin szary.

Roślinność jest równie bogata: rośliny tropikalne z pięknymi liśćmi lub barwnymi, bajkowymi kwiatami m.in. drzewa hebanowe, sosny, eukaliptusy, kwitnące cały rok tulipanowce, a na brzegu morza rosną słonolubne mangrowniki. Przy hotelach, w ogrodach botanicznych sadzi się palmy kokosowe, królewskie, butelkowe, vacoa. Niezwykle ciekawe jest drzewo chlebowe i guavy. Rosną tu bananowce, krzewy cytrusowe, cynamonowe.
Można wypoczywać na plaży, uprawiać spoty wodne, nurkować, grać w golfa, podziwiać przyrodę w licznych rezerwatach i ogrodach botanicznych. Można wybrać się do fabryki cukru lub na zwiedzanie i zakupy do Port Louis, Curepipe i Pamplemousse, tańczyć i śpiewać ségę.